İtkin ABŞ əsgərlərinin yeri məlumdur
Vilnüs şəhərində Litvanın Avropa Birliyində sədrliyinə həsr olunmuş beynəlxalq konfransda iştirak edən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının sədri, millət vəkili Azay Quliyev Litva hökumətinə müraciət edib.
Şuranın mətbuat xidmətindən Lent.az-a verilən məlumata görə, A. Quliyev Avropa Birliyinə rəhbərlik etdiyi müddətdə Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü və milli maraqlarını özündə əks etdirən Assosiasiya Sazişinin tezliklə imzalanması üçün bütün imkanların səfərbər olunmasını istəyib. Avropa Birliyi və Azərbaycan arasında imzalanması nəzərdə tutulan Assosiasiya Sazişinə toxunan millət vəkili bütün tanınmış beynəlxalq təşkilatların və Avropa Birliyi ölkələrinin Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü tanıdığı halda Avropa Birliyinin bu faktı sazişdə qeyd etmək istəməməsinin qəbuledilməz olduğunu xüsusi vurğulayıb. Azay Quliyev məhz bu amilin Avropa Birliyi və Azərbaycan arasında Assosiasiya Sazişinin imzalanmasına mane olan ən başlıca amil olduğunu bildirib.