“Film çəkilişi zamanı bir qadını öpdüm, yanlış anlaşıldı”
Vulsi Klintonla birbaşa çox az əlaqə saxlayır və prezidentlə nadir hallarda görüşürdü
ABŞ və Böyük Britaniya kəşfiyyatı əməkdaşlığın vacibliyini qəbul edir
ABŞ Mərkəzi Kəşfiyyat İdarəsinin və Ağ Evin keçmiş əməkdaşı Nik Şapiro aktrisa Bleyk Layvli ilə rejissor Castin Baldoni arasındakı təqib və qarayaxma kampaniyası işini araşdırmaq üçün işə başlayıb. Amerikanın “Variety” jurnalına görə, Bleyk Layvli Şapironu “böhran meneceri” olaraq işə götürüb.
Aktrisanı təmsil edən hüquq firması “Willkie Farr & Gallagher”in nümayəndəsi bildirib ki, Şapiro kommunikasiya strategiyası üzrə məsləhətçi kimi fəaliyyət göstərəcək.
Şapiro təxminən 15 il Ağ Evdə və Mərkəzi Kəşfiyyat İdarəsində milli təhlükəsizlik və strateji kommunikasiyalar sahəsində çalışıb. Keçmiş ABŞ prezidenti Barak Obamanın Milli Təhlükəsizlik müşaviri olan keçmiş xəfiyyə Boston Marafona hücum, Fukusima nüvə fəlakəti və donuz qripi epidemiyası kimi böyük hadisələr zamanı böhran idarəçiliyinə dəstək verib. O, həmçinin MKİ-nin direktor müavini vəzifəsində çalışıb.
2015-ci ildə özəl sektora köçən Şapiro, ictimaiyyətlə əlaqələr sahəsində böhranın idarə edilməsi və strateji kommunikasiyalar üzrə “10th Avenue Consulting” şirkətini qurub.
Mətbuat Layvlinin Şapironu gəmiyə gətirmək qərarını “qeyri-adi” adlandırıb, çünki işin siyasi çalarları yoxdur.
Layvli 2024-cü ilin dekabrında Baldoni və onun “Wayfarer Studio”suna qarşı məhkəməyə müraciət edərkən direktoru ona qarşı təcavüzdə günahlandırmışdı.
Aktrisa Baldoninin “Bizimlə bitər” filminin çəkilişlərində icazəsiz onun treylerine girdiyini və çəkiliş zamanı onunla fiziki təmasda olduğunu iddia etmişdi.
Filmin rejissoru və baş rol ifaçısı Baldoni, eləcə də digər prodüserlərlə görüş keçirildiyini bildirən Layvli əri Rayan Reynoldsun da görüşdə iştirak etdiyini, qoyulmuş şərtləri yaxşılaşdırmaq üçün planların hazırlandığını bildirib.
Layvli Baldoni və komandasının çəkilişdən sonra daxili mesajlaşma şəkillərini paylaşaraq ona qarşı böhtan kampaniyası başlatdıqlarını iddia edib. Baldoni ittihamları rədd edərək aktrisaya və ərinə qarşı iddia qaldırıb.
Nyu-Yorkun federal hakimi Levis J.Liman işə 9 mart 2026-cı ildə baxılacağını açıqlayıb.