Türkiyə Respublikasının birinci xanımı Əminə Ərdoğana
İstanbul şəhərində baş vermiş partlayış nəticəsində insanların həlak olması və xəsarət alması xəbəri bizi olduqca kədərləndirdi.
Bu faciə ilə əlaqədar dərdinizi bölüşür, Sizə, həlak olanların ailələrinə və yaxınlarına, qardaş Türkiyə xalqına dərin hüznlə başsağlığı verir, yaralananlara şəfa diləyirəm.
Dərin hörmətlə,
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova İstanbulda baş verən partlayışa görə Türkiyəyə başsağlığı verib.
Başsağlığında deyilir: “İstanbul şəhərində törədilmiş partlayış nəticəsində həlak olanların ailələrinə və yaxınlarına, qardaş Türkiyəyə dərin hüznlə başsağlığı verir, xəsarət alanlara tezliklə şəfa diləyirik”.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Türkiyənin İstanbul şəhərində baş verən partlayışla bağlı başsağlığı verib.
Bu barədə nazir öz “Twitter” səhifəsində yazıb.
“İstanbulda baş vermiş partlayış xəbəri bizi son dərəcə kədərləndirdi. Qardaş Türkiyəyə dərin hüznlə başsağlığı verir, həlak olanların ailələrinə və yaxınlarına səbir, yaralananlara şəfa diləyirik”, – deyə nazir bildirib.
Ceyhun Bayramov türkiyəli həmkarına İstanbulda baş verən partlayışla bağlı başsağlığı verib.
13 noyabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu ilə telefon danışığı olub.
Nazir Ceyhun Bayramov İstanbul şəhərinin İstiqlal prospektində partlayış ilə bağlı dərin təəssüf hisslərini bölüşüb. Partlayış nəticəsində həlak olanlara Allahdan rəhmət, yaralılara şəfa diləyib. Azərbaycanın hər zaman qardaş Türkiyənin yanında olduğunu, kədərini və sevincini bölüşdüyünü vurğulayıb.
Nazir Mevlüt Çavuşoğlu başsağlığına görə təşəkkür edib, Azərbaycanın Türkiyəyə verdiyi dəstəyi yüksək qiymətləndirib.