Fransada baş verən qəzada 3 nəfər huşsuz vəziyyətdə xəstəxanaya aparılıb
Dövlət və özəl xəstəxanalarda qiymətlər artır, xidmət bahalaşır
Fransanın TGV sürət qatarı Belçikada traktora çırpılıb və Brüssel-London-Amsterdam dəmir yolu hərəkəti ciddi şəkildə pozulub.
Fransanın Lill şəhərindən Brüsselə gedən TGV sürətli qatarı səhər saatlarında Belçikanın Tournai şəhəri yaxınlığında keçiddə dayanan traktorun qoşqusuna çırpılıb. Yol işləri ilə əlaqədar qatar 1-ci xətt əvəzinə aşağısürətli 94-cü xətt üzrə hərəkət edən qatar toqquşduğu traktoru uzun məsafəyə sürüyüb.
Traktor sürücüsünün atlayaraq xilas olduğu qəzada qatarda olan 2 sərnişin yaralanıb.
Qəza səbəbindən sözügedən qatar xətti qeyri-müəyyən müddətə bağlanıb. 120 sərnişin avtobuslarla təxliyə edilərkən, bölgəyə çoxlu təcili yardım maşınları göndərilib.
Qəza, son həftələrdə yol işləri ilə əlaqədar eyni xətdən istifadə edən “Eurostar” şirkətinin Brüssel-London-Amsterdam yüksək sürətli qatarlarında iki dəfəyə qədər fasilələrə səbəb olub. “Eurostar”, kəsilən xətlərdə səyahət edənlərin biletlərini dəyişdirə və ya geri qaytara biləcəyini söylədi.